úterý 21. března 2017

LÉČIVÉ POLÉVKY


Život je příliš krátký na to, abychom jedli špatné polévky.

ZELENINA, MASO NEBO RYBA PROMĚNÍ VODU VE ZLATO
PRO ZDRAVÍ: VE VÝVAR. TEN TĚLU DODÁ NOVOU ENERGII
A PROBUDÍ VNITŘNÍHO LÉKAŘE. SKUTEČNÝ VÝVAR V SOBĚ
SOUSTŘEĎUJE CELOU SÍLU PŘÍRODY A POTVRZUJE PRAVIDLO:
KUCHAŘSKÝ UM = LÉK.
JSTE ZRALÍ NA POLÉVKOVOU KÚRU?

Trápí vás některé následující symptomy? Zakřížkujte je:

nadváha
tuk na břiše
vysoký krevní tlak
bolesti kloubů, zad, hlavy
bolesti svalů
problematická pleť
vypadávající vlasy
lámavé nehty, rýhy na nehtech
letargie
nízká výkonnost
ztráta libida
zapomnětlivost
chronická únava
náladovost
poruchy spánku
nadýmání, průjem či zácpa
pálení žáhy
potravinová nesnášenlivost
bezdůvodné přibývání na váze
návaly hladu
únava po jídle

Každý křížek, který jste udělali, vybízí k tomu, abyste léčivý vývar zahrnuli do svého života. Je vaším výsledkem hodně křížků? To si žádá jeden až čtyři polévkové týdny podle návodu od strany 64.Polévka je grunt 


Babička říká, že pořádný vývar dodá sílu. Číňané říkají, že vývar posiluje čchi – životní energii. Není divu, protože čirý vývar neboli consommé či bujon obsahuje koncentrovanou ryzí přírodu, tedy vše, co jsme v hrnci s velkou porcí lásky a času vylouhovali z přírodních přísad – ze zeleniny, masa, kostí, drůbeže nebo ryb. Vývar potvrzuje pravidlo, že kuchařský um = lék = magie a alchymie: díky procesu zvanému osmóza proniká aroma, minerální látky, bílkoviny a další životně důležité látky ze zeleniny, masa nebo ryb do vroucí vody. Vývar obsahuje tolik zdraví prospěšných látek, že s ním lze několik dnů, dokonce i týdnů držet půst. Masový vývar tělu dodává životní energii. A vývar z kostí s vyvařenou želatinou ještě něco navíc. K tomu se vrátíme později.


Léčivá síla – ovšem pouze z „poctivé“ polévky 


Před Francouzskou revolucí nabízely pařížské pouliční kuchyně bujony na posílení, které se ve velkých hrncích  nosily přímo na stůl. Těmto posilujícím polévkám se říkalo „restaurant“, což v překladu znamená „obnovující“. A od té doby chodí lidé do restaurace, když si chtějí pochutnat na bujonu a obnovit své síly.
Žádný dobrý kuchař nepracuje bez základu. Málokterá babička léčí nemoci bez uzdravující síly polévky. Již od konce  18. století se v kuchařských knihách uvádí domácí vývar v kapitolách o nemocích. A mnohé dnešní vědecké studie dokládají, že nás látky obsažené ve vývaru doopravdy dokážou opět postavit na nohy. Při nachlazení, zlomeninách kostí, depresích.

Polévky fungují. Dokážou napomoct spalování tuků, dodat energii, obnovit střevní flóru, upravit zažívání. To samozřejmě neumí rozpustné polévky ze sáčku, které obsahují velké množství glutamátu. A ani ty, které spolkneme jako předkrm před vepřovým s knedlíky. Aby mohly polévky správně účinkovat, musí to být „poctivé“ polévky doprovázené malým očistným programem. O tom všem se dozvíte v této knize.Polévka = superpotravina„Nechť je tvé jídlo tvým lékem a lék nechť je tvým jídlem.“
HIPPOKRATESSvěží po ránu? To neznám


Všichni trpíme únavou. Tedy, téměř všichni. Kdo z nás ještě patří k tomu neobvyklému druhu lidí, kteří se ráno probudí s elánem a dobrou náladou, vyskočí z postele, zvolají „Dobré ráno, miláčku“ a mohli by skály lámat? My už vlastně ani nevíme, jaké to je, být čilí. Proč? Protože játra, střeva a imunitní systém mají spoustu jiné práce, než aby nám dodávaly energii a dobrou náladu. Většina lidí má ve zvýšené míře propustná střeva (někdy se tomu říká „syndrom děravého střeva“ – leaky-gut-syndrome . viz strana 40), každý třetí či čtvrtý člověk trpí steatózou (ztukovatěním jater). A chronické záněty v těle dříve nebo později odeberou síly takřka každému. A navíc ještě přibýváme na váze.Kniha Léčivé polévky vám vysvětlí, jak a proč jsou polévky už stovky let tak důležité.

Ukáže vám, jak se díky polévkám můžete uzdravit, detoxikovat nebo zhubnout.


Předloží vám mnoho zajímavých a dostupných receptů a vysvětlí nejdůležitější zásad poctivých a zdravých polévek.


Právě teď na jaře je nejvýhodnější čas pro kvalitní polévky, které vás zahřejí, uzdraví a zeštíhlí.


Knihu Léčivé polévky najdete ve svém knihkupectví nebo na internetu ZDE.


Žádné komentáře:

Okomentovat