pondělí 30. ledna 2017

Dieta ploché břicho - Zero belly diet


David Zinczenko jako mladý kluk řešil všechny své problémy tím, že prostě jedl. Ale i krom toho se zdálo, že tloušťka je mu zkrátka souzená, protože i jeho otec byl celý život velmi silný. A tak měl často pocit, že ať se bude snažit nebo ne, jeho „tlusté geny“ ho stejně doženou. Jenže pak jeho otec náhle zemřel na mozkovou mrtvici. Bylo mu pouhých 52 let! V tu chvíli Davidovi došlo, že se sebou musí něco udělat, jinak ho jednou potká stejný osud.

Nejdřív se vrhl na sport a s jeho pomocí se mu podařilo svou váhu srazit a držet pod kontrolou. Avšak postupně začal chápat, že pokud nechce po zbytek život muset každý den fyzicky dřít, aby mohl zůstat štíhlý, musí najít nějaký efektivnější způsob. Zaměřil se tedy na stravování a začal studovat nutriční zákony. Stal se z něj uznávaný specialista a jeho kariéra šla strmě vzhůru. Pracoval jako šéfredaktor světoznámého časopisu Men’s Health a jako ředitel redakce v časopisech Women’s Health, Prevention a Best Life. Také napsal řadu úspěšných knih, které se staly New York Times bestsellery.

V knize Dieta ploché břicho mluví zajímavým a originálním způsobem o tom, co nejvíce způsobuje naši obezitu, a že správná strava dokáže udělat zázraky i na někom, kdo má genetické dispozice k tloušťce. Nabízí způsob, jakým dokážeme vliv a působení našich „tučných“ genů stáhnout na minimum, a tak získat štíhlejší tělo, a hlavně si ho udržet! Přitom hlavním motivem k hubnutí není pouze marnivost, ale naprostá nutnost. Autor se velmi zasvěceně věnuje tomu, že nadbytečný tuk není zdaleka jen estetickou nepříjemností, ale především vážným nepřítelem našeho zdraví.


Z knihy je cítit, že ji psal někdo, kdo ví přesně, o čem mluví, a zná všechny nástrahy a vedlejší efekty hubnutí a změny stravy, o kterých dokáže vtipně a trefně mluvit. Nafukovači břicha, 50 odstínů tuku a Rozejděte se s cukrouškem je jen několik příkladů pojmenování kapitol, které humorně, a přesto odborně zasvěcují čtenáře do problematiky výživy a jejího dopadu na zdraví a váhu. Kniha je plná nejnovějších vědeckých poznatků, jenž podstatně doplňují a upřesňují ty již všeobecně známé.

Velká pozornost je také věnována často opomíjenému tématu, a sice bakteriím, tichým a nenápadným zánětům v organismu a různým jemným poruchám střev, které tolikrát zásadně bojkotují naše zoufalé snahy dostat své tělo do formy.

Je jisté, že knih o hubnutí je dnes ohromné množství. Ovšem každému vyhovuje jiný styl a každý si musí najít svůj vlastní způsob, jak vyzrát na svou váhu a dostat ji do zdravých mezí. Člověk by měl tak dlouho hledat a zkoušet, dokud nenajde ten způsob, který mu bude jak fungovat, tak i vyhovovat. Dieta ploché břicho je možná ten správný způsob pro vás. A jako u všeho nového, jediný způsob, jak to doopravdy zjistit, je ji prostě vyzkoušet.

Hodně štěstí a úspěchů v hubnutí!

Knihu si můžete zakoupit ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat